Jump to content
Welcome to the new software - Please read! Read more... ×
Fans Focus - Non League football clubs
Sign in to follow this  
Karen Browne

Saturday 8th September

Recommended Posts

Saturday 8th September – Kick Off 3.00pm

THE EMIRATES FA CUP First Round Qualifying

Leverstock Green v Hadley

 

PREMIER DIVISION

Arlesey Town v Leighton Town

Biggleswade United v Baldock Town

Crawley Green v London Colney

Harpenden Town v London Tigers

North Greenford United FC v Colney Heath

Oxhey Jets v Tring Athletic

Potton United v Biggleswade FC

Wembley v Edgware Town

 

DIVISION ONE

Ampthill Town v Park View

Bedford v Harefield United

Broadfields United v Enfield Borough

Hatfield Town v Wodson Park

Hillingdon Borough v Codicote

Langford v FC Broxbourne Borough

Rayners Lane v Brimsdown

 

BERKS & BUCKS SENIOR TROPHY First Round

Clean Slate v Buckingham Athletic

Hanslope v New Bradwell St Peter FC

Mursley United v Winslow United

Pitstone & Ivinghoe v Grendon Rangers

Risborough Rangers v Amersham Town

Stewkley v Old Bradwell United

Unite MK v Buckingham Town

 

DIVISION TWO

Bovingdon v Aston Clinton

The 61FC (Luton) v Sarratt

Totternhoe v Berkhamsted Raiders

 

U25 DEVELOPMENT DIVISION

AFC Dunstable U21 v Ampthill Town Development

Berkhamsted Development v Holmer Green Development U25

Buckingham Athletic Development v Harpenden Town Development

Leighton Town Development v Kempston Rovers Development

Stotfold U25 v Biggleswade United U23

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 8th September

THE EMIRATES FA CUP First Round Qualifying

0-0 Leverstock Green v Hadley

 

PREMIER DIVISION

2-1 Arlesey Town v Leighton Town

1-1 Biggleswade United v Baldock Town

1-0 Crawley Green v London Colney

3-0 Harpenden Town v London Tigers

1-4 North Greenford United FC v Colney Heath

0-2 Oxhey Jets v Tring Athletic

1-3 Potton United v Biggleswade FC

0-0 Wembley v Edgware Town

 

DIVISION ONE

0-2 Ampthill Town v Park View

0-3 Bedford v Harefield United

2-1 Broadfields United v Enfield Borough

0-3 Hatfield Town v Wodson Park

3-2 Hillingdon Borough v Codicote

1-2 Langford v FC Broxbourne Borough

1-3 Rayners Lane v Brimsdown

 

BERKS & BUCKS SENIOR TROPHY First Round

1-3 Clean Slate v Buckingham Athletic

4-2 Hanslope v New Bradwell St Peter FC

2-3 Mursley United v Winslow United

2-2 Pitstone & Ivinghoe v Grendon Rangers (Grendon Rangers won 4-2 on penalties)

0-0 Risborough Rangers v Amersham Town (Risborough Rangers won 4-3 on penalties)

0-3 Stewkley v Old Bradwell United

0-3 Unite MK v Buckingham Town

 

DIVISION TWO

2-0 Bovingdon v Aston Clinton

1-1 The 61FC (Luton) v Sarratt

0-1 Totternhoe v Berkhamsted Raiders

 

U25 DEVELOPMENT DIVISION

3-0 AFC Dunstable U21 v Ampthill Town Development

1-1 Berkhamsted Development v Holmer Green Development U25

7-1 Buckingham Athletic Development v Harpenden Town Development

2-1 Leighton Town Development v Kempston Rovers Development

1-2 Stotfold U25 v Biggleswade United U23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×