Jump to content
Welcome to the new software - Please read! Read more... ×
Fans Focus - Non League football clubs
Sign in to follow this  
Karen Browne

Saturday 15th September

Recommended Posts

Saturday 15th September – Kick Off 3.00pm

THE BUILDABASE FA VASE Second Round Qualifying

Amersham Town v Hanworth Villa

Arlesey Town v Irchester United

Barkingside v Wodson Park (NO REPLAY)

Bedfont & Feltham v Winslow United

Brackley Town Saints v Crawley Green (NO REPLAY)

Brimsdown v Bicester Town

Clanfield 85 v Buckingham Athletic

Codicote v Holland

Colney Heath v Langford (NO REPLAY)

Cricklewood Wanderers v North Greenford United

Hadley v Enfield 1893

Harefield United v Oxhey Jets

Leverstock Green v Raunds Town

London Colney v FC Broxbourne Borough

London Lions v Biggleswade United

Potton United v CB Hounslow United

Rayners Lane v Thrapston Town

Southall v Wembley

Stotfold v West Essex

 

PREMIER DIVISION

Cockfosters v London Tigers

Tring Athletic v Harpenden Town

 

DIVISION ONE

Ampthill Town v Risborough Rangers

Bedford v Buckingham Town

Park View v Hillingdon Borough

 

DIVISION TWO CUP First Round

Clean Slate v The 61FC (Luton)

 

DIVISION TWO

Aston Clinton v MK Gallacticos

Berkhamsted Raiders v Bovingdon

Grendon Rangers v Tring Corinthians AFC

Mursley United v Sarratt

New Bradwell St Peter FC v Totternhoe

Unite MK v Pitstone & Ivinghoe

 

U25 DEVELOPMENT DIVISION

Harpenden Town Development v Ampthill Town Development

Leighton Town Development v Biggleswade United U23

 

BERKS & BUCKS INTERMEDIATE CUP First Round

Buckingham Athletic Development v AFC Santander

Holmer Green Development U25 v Gold Hill

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saturday 15th September

THE BUILDABASE FA VASE Second Round Qualifying

0-1 Amersham Town v Hanworth Villa

1-2* Arlesey Town v Irchester United

1-1* Barkingside v Wodson Park (Wodson Park won 4-2 on penalties)

2-0 Bedfont & Feltham v Winslow United

0-1 Brackley Town Saints v Crawley Green

P-P Brimsdown v Bicester Town (Home Win, Bicester Town folded)

2-5 Clanfield 85 v Buckingham Athletic

1-0 Codicote v Holland

2-1 Colney Heath v Langford

3-6* Cricklewood Wanderers v North Greenford United

0-1 Hadley v Enfield 1893

4-1* Harefield United v Oxhey Jets

4-0 Leverstock Green v Raunds Town

3-1 London Colney v FC Broxbourne Borough

0-3 London Lions v Biggleswade United

2-3 Potton United v CB Hounslow United

3-2 Rayners Lane v Thrapston Town

5-0 Southall v Wembley

2-4 Stotfold v West Essex

 

PREMIER DIVISION

1-1 Cockfosters v London Tigers

5-1 Tring Athletic v Harpenden Town

 

DIVISION ONE

1-0 Ampthill Town v Risborough Rangers

2-4 Bedford v Buckingham Town

0-1 Park View v Hillingdon Borough

 

DIVISION TWO CUP First Round

1-2 Clean Slate v The 61FC (Luton)

 

DIVISION TWO

4-1 Aston Clinton v MK Gallacticos

1-2 Berkhamsted Raiders v Bovingdon

2-0 Grendon Rangers v Tring Corinthians AFC

1-0 Mursley United v Sarratt

1-5 New Bradwell St Peter FC v Totternhoe

0-4 Unite MK v Pitstone & Ivinghoe

 

U25 DEVELOPMENT DIVISION

2-3 Harpenden Town Development v Ampthill Town Development

3-4 Leighton Town Development v Biggleswade United U23

 

BERKS & BUCKS INTERMEDIATE CUP First Round

3-2 Buckingham Athletic Development v AFC Santander

8-1 Holmer Green Development U25 v Gold Hill

Edited by Karen Browne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×