Jump to content
Fans Focus - Non League football clubs
Sign in to follow this  
Donkey OT

Fixtures January 2011

Recommended Posts

 

Monday January 3 (3pm unless stated)

County League division one (all 11.00): Arundel v Wick, Hailsham Town v Peacehaven, Hassocks v East Grinstead, Lingfield v Redhill, Ringmer v Sidley United, Rye United v Eastbourne United, Shoreham v Pagham, St Francis Rangers v Crowborough, Three Bridges v Crawley Down.

 

Division two (all 11.00): Bexhill United v Westfield, Clymping v Worthing United, East Preston v Steyning Town, Little Common v AFC Uckfield, Littlehampton v Lancing, Loxwood v Oakwood, Midhurst and Easebourne v Storrington, Rustington v Southwick, Seaford Town v Mile Oak.

 

Division three (all 11.00): Bosham v Barnham, Hurstpierpoint v Haywards Heath, Ifield Edwards v Dorking Wanderers, Pease Pottage v Forest, Rottingdean Village v Saltdean United, Sidlesham v Ferring, TD Shipley v Broadbridge Heath, Uckfield Town v Newhaven.

 

 

 

 

Tuesday January 4

 

 

County League division one: Selsey v Chichester (7.45).

 

 

 

 

Wednesday January 5

 

 

Sussex Senior Cup 3rd rnd: Eastbourne Town v Burgess Hill (7.45).

 

 

 

 

Saturday January 8 (3pm unless stated)

John O'Hara League Cup 3rd rnd: Rustington v Seaford Town (1.30), Rye United v Pagham (at Bexhill FC, tbc).

 

County League division one: Arundel v Crawley Down, Chichester v Sidley United, Hailsham Town v Three Bridges, Hassocks v Shoreham, Peacehaven v Lingfield, Ringmer v Eastbourne United, Selsey v Crowborough, St Francis Rangers v Redhill, Wick v East Grinstead.

 

Division Two Cup 1st rnd: Loxwood v East Preston.

 

3rd rnd: Storrington v Southwick.

 

Division two: AFC Uckfield v Midhurst and Easebourne, Clymping v Littlehampton (2.00), Lancing v Steyning Town, Oakwood v Worthing United, Westfield v Mile Oak (2.00).

 

Division three: Ferring v Pease Pottage (2.00), Forest v Dorking Wanderers (2.00), Newhaven v Barnham, Rottingdean Village v Broadbridge Heath (2.00), Sidlesham v Ifield Edwards (2.00), Uckfield Town v TD Shipley (2.00).

 

Vernon Wentworth Cup 2nd rnd: Saltdean United v Lancing United.

 

 

 

 

Monday January 10

 

 

FA Cup 3rd rnd: Crawley Town v Derby County (7.45).

 

 

 

 

Tuesday January 11 (7.45pm unless stated)

Sussex Senior Cup 2nd rnd: East Grinstead v Chichester (7.30), Peacehaven v Rustington, Sidley United v Arundel.

 

3rd rnd: AFC Uckfield v Crawley Down, Hassocks v Horsham.

 

County League division one: Pagham v Shoreham, St Francis Rangers v Three Bridges.

 

Division two: East Preston v Lancing (7.30).

 

Surrey Senior Cup 2nd rnd: Redhill v Carshalton.

 

 

 

 

Wednesday January 12 (7.45pm unless stated)

Sussex Senior Cup 3rd rnd: Lewes v Bognor.

 

County League division one: Rye United v Hailsham Town.

 

 

 

 

Saturday January 15 (3pm unless stated)

County League division one: Crowborough v Peacehaven, Lingfield v Chichester, Redhill v Eastbourne United, Ringmer v Crawley Down, Rye United v Shoreham, Selsey v Hailsham Town, Sidley United v East Grinstead, St Francis Rangers v Arundel, Three Bridges v Pagham, Wick v Hassocks.

 

Division Two Cup 2nd rnd: Lancing v Seaford Town.

 

3rd rnd: Rustington v Bexhill United (1.30).

 

Division two: Clymping v Oakwood (2.00), Littlehampton v Little Common, Midhurst and Easebourne v East Preston (2.00), Southwick v Loxwood, Steyning Town v Mile Oak (2.00), Westfield v Storrington (2.00), Worthing United v AFC Uckfield.

 

Division Three Cup 2nd rnd: Bosham v Broadbridge Heath (1.30), TD Shipley v Rottingdean Village (1.30).

 

Division three (all 2.00): Barnham v Dorking Wanderers, Forest v Newhaven, Sidlesham v Haywards Heath, Uckfield Town v Ferring.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monday January 3 (3pm unless stated)

County League division one (all 11.00): Arunde 6l v 2 Wick, Hailsham Town 1 v 2 Peacehaven, Hassocks 0 v 3 East Grinstead, Lingfield L v L Redhill, Ringmer 3 v 1 Sidley United, Rye United E v E Eastbourne United(7.30), Shoreham 2 v 3 Pagham, St Francis Rangers 1 v 1 Crowborough, Three Bridges 2 v 1 Crawley Down.

 

Division two (all 11.00): Bexhill United 1 v 1 Westfield, Clymping 1 v 7 Worthing United, East Preston 1 v 1 Steyning Town, Little Common 2 v 7 AFC Uckfield, Littlehampton 2 v 4 Lancing, Loxwood 1 v 0 Oakwood, Midhurst and Easebourne 3 v 4 Storrington, Rustington 3 v 1 Southwick, Seaford Town 1 v 2 Mile Oak.

 

Division three (all 11.00): Bosham 3 v 3 Barnham, Hurstpierpoint 2 v 1 Haywards Heath, Ifield Edwards 1 v 4 Dorking Wanderers, Pease Pottage 1 v 1 Forest, Rottingdean Village 2 v 1 Saltdean United, Sidlesham 3 v 5 Ferring, TD Shipley P v P Broadbridge Heath, Uckfield Town 0 v 6 Newhaven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOHN O'HARA LEAGUE CUP 3

RUSTINGTON 4-3 SEAFORD TOWN

(after extra time)

RYE UNITED 3-2 PAGHAM

DIVISION 1

ARUNDEL CRAWLEY DOWN

POSTPONED - Waterlogged Pitch

CHICHESTER CITY 1-2 SIDLEY UNITED

HAILSHAM TOWN THREE BRIDGES

POSTPONED - Waterlogged Pitch

HASSOCKS 2-0 SHOREHAM

PEACEHAVEN & TELS. 6-3 LINGFIELD

RINGMER EASTBOURNE UNITED AFC

POSTPONED - Waterlogged Pitch

SELSEY 2-1 CROWBOROUGH ATHLETIC

ST FRANCIS RANGERS REDHILL

POSTPONED - Waterlogged Pitch

WICK EAST GRINSTEAD TOWN

POSTPONED - Waterlogged Pitch

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 1

LOXWOOD 3-0 EAST PRESTON

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 3

STORRINGTON 2-1 SOUTHWICK

DIVISION 2

AFC UCKFIELD MIDHURST & EASEBOURNE

POSTPONED - Waterlogged Pitch

CLYMPING 0-0 LITTLEHAMPTON TOWN

LANCING 9-0 STEYNING TOWN

OAKWOOD WORTHING UNITED

POSTPONED - Waterlogged Pitch

WESTFIELD MILE OAK

POSTPONED - Waterlogged Pitch

 

Tuesday 11th.

 

Senior Cup

East Grinstead 3 v 0 Chichester

 

Sidley 4 v 2 Arundel

Edited by Donkey OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Results Saturday 15th January

CROWBOROUGH ATHLETIC 1-1 PEACEHAVEN & TELS.

LINGFIELD CHICHESTER CITY

POSTPONED - Waterlogged Pitch

REDHILL 6-0 EASTBOURNE UNITED AFC

RINGMER 1-3 CRAWLEY DOWN

RYE UNITED SHOREHAM

POSTPONED - Waterlogged Pitch

SELSEY 2-0 HAILSHAM TOWN

SIDLEY UNITED EAST GRINSTEAD TOWN

POSTPONED - Waterlogged Pitch

ST FRANCIS RANGERS ARUNDEL

POSTPONED - Waterlogged Pitch

THREE BRIDGES 2-0 PAGHAM

WICK HASSOCKS

POSTPONED - Waterlogged Pitch

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 2

LANCING 1-0 SEAFORD TOWN

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 3

RUSTINGTON BEXHILL UNITED

POSTPONED - Waterlogged Pitch

DIVISION 2

CLYMPING 3-2 OAKWOOD

LITTLEHAMPTON TOWN LITTLE COMMON

POSTPONED - Waterlogged Pitch

MIDHURST & EASEBOURNE 2-2 EAST PRESTON

SOUTHWICK 1-2 LOXWOOD

STEYNING TOWN MILE OAK

POSTPONED - Waterlogged Pitch

WESTFIELD 2-0 STORRINGTON

WORTHING UNITED AFC UCKFIELD

POSTPONED - due to power failure<BR clear=all>

Edited by Donkey OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tuesday January 18 (7.45pm unless stated)

Sussex Senior Cup 3rd rnd: Hailsham Town v East Grinstead.

 

County League division one: Hassocks v Three Bridges, Lingfield v Crawley Down, Peacehaven v Ringmer.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Saturday January 22 (3pm unless stated)

FA Vase 4th rnd: Holbrook Sports v Lancing, Staveley Miner’s Welfare v Rye United.

 

Sussex Senior Cup 2nd rnd replay: Rustington v Peacehaven.

 

County League division one: Crawley Down v Wick, Eastbourne United v Crowborough, Hailsham Town v Chichester, Lingfield v Hassocks, Pagham v Redhill, Ringmer v East Grinstead, Shoreham v St Francis Rangers, Sidley United v Selsey, Three Bridges v Arundel.

 

Division two: Bexhill United v Worthing United, Clymping v AFC Uckfield (2.00), East Preston v Westfield, Little Common v Mile Oak (2.00), Midhurst and Easebourne v Steyning Town (2.00), Oakwood v Littlehampton, Seaford Town v Loxwood, Storrington v Southwick.

 

Division three: Barnham v Uckfield Town (2.00), Broadbridge Heath v Pease Pottage (2.00), Dorking Wanderers v Bosham (2.00), Ferring v Forest (2.00), Ifield Edwards v Newhaven (2.00), Rottingdean Village v Sidlesham 2.00), Saltdean v TD Shipley.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tuesday January 25 (7.45pm unless stated)

Sussex Senior Cup 2nd rnd: Wick v Worthing.

 

Sussex RUR Cup quarter-final: Crawley Down v Sidley United, Hailsham Town v AFC Uckfield, Redhill v Seaford Town.

 

County League division one: Arundel v Shoreham, Peacehaven v St Francis Rangers.

 

Division two: Lancing v Clymping.

 

 

 

 

Wednesday January 26 (7.45pm unless stated)

 

 

County League division one: Rye United v Hassocks.

 

Division two: Littlehampton v Worthing United.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Saturday January 29 (3pm unless stated)

 

 

FA Cup 4th rnd: Torquay United v Crawley Town.

 

Sussex Senior Cup 3rd rnd: Wick v Rye United (only if Wick win on 22/01).

 

County League division one: Chichester v Pagham, Crawley Down v Three Bridges, Crowborough v Ringmer, East Grinstead v Shoreham, Hassocks v Eastbourne United, Lingfield v Sidley United, Peacehaven v Arundel, Redhill v Hailsham Town, Rye United v St Francis Rangers (prov, Selsey will host St Francis if Rye in Senior Cup).

 

Division two: AFC Uckfield v Storrington, Bexhill United v Littlehampton, Clymping v Midhurst and Easebourne (2.00), East Preston v Mile Oak, Loxwood v Westfield, Rustington v Little Common (2.00), Seaford Town v Lancing, Southwick v Oakwood, Worthing United v Steyning Town.

 

Division Three Cup 2nd rnd: Hurstpierpoint v Pease Pottage (1.30, prov), Sidlesham v Saltdean United (1.30).

 

Division three (all 2.00): Barnham v TD Shipley, Bosham v Rottingdean Village, Broadbridge Heath v Forest, Dorking Wanderers v Ferring, Ifield Edwards v Uckfield Town, Newhaven v Haywards Heath (prov).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posts: 124 FA CHALLENGE VASE 4

HOLBROOK SPORTS 2-1 LANCING XX - TO BE DEFINED

 

DIVISION 1

CHICHESTER CITY 1-2 PAGHAM OAKLANDS WAY

 

CRAWLEY DOWN 5-2 THREE BRIDGES THE HAVEN SPORTSFIELD

 

CROWBOROUGH ATHLETIC 1-2 RINGMER ALDERBROOK REC

 

EAST GRINSTEAD TOWN 10-2 SHOREHAM EAST COURT

 

HASSOCKS 2-1 EASTBOURNE UNITED AFC THE BEACON

 

LINGFIELD 2-2 SIDLEY UNITED SPORTS PAVILION

 

PEACEHAVEN & TELS. 2-0 ARUNDEL THE SPORTS PARK

 

REDHILL 2-5 HAILSHAM TOWN KILN BROW

 

RYE UNITED 4-0 ST FRANCIS RANGERS THE SALTS

 

DIVISION 2

AFC UCKFIELD 4-2 STORRINGTON THE OAKS

 

BEXHILL UNITED 4-2 LITTLEHAMPTON TOWN THE POLEGROVE

 

CLYMPING 0-2 MIDHURST & EASEBOURNE CLYMPING VILLAGE HALL

 

EAST PRESTON 1-2 MILE OAK LASHMAR

 

LOXWOOD 3-1 WESTFIELD PLAISTOW ROAD

 

RUSTINGTON 1-1 LITTLE COMMON RECREATION GD RUSTINGTON

 

SOUTHWICK 4-0 OAKWOOD OLD BARN WAY

 

WORTHING UNITED 3-0 STEYNING TOWN THE ROBERT ALBON MEMORIAL

 

DIVISION 3 CHALLENGE CUP 2

SIDLESHAM 0-3 SALTDEAN UNITED REC GROUND SIDLESHAM

 

DIVISION 3

BARNHAM 5-0 TD SHIPLEY MILL ROAD,SLINDON BN18 0LZ

 

BOSHAM 0-2 ROTTINGDEAN VILLAGE WALTON LANE

 

BROADBRIDGE HEATH 5-0 FOREST BROADBRIDGE LEISURE CENTRE

 

DORKING WANDERERS 4-0 FERRING WEST HUMBLE PF

 

IFIELD EDWARDS UCKFIELD TOWN EDWARDS SPORTS

POSTPONED - unfit pitch

NEWHAVEN 3-0 HAYWARDS HEATH TOWN FORT ROAD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 134 Guests (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...