Jump to content
Fans Focus - Non League football clubs

2022/23 Premier Cup Draw


Recommended Posts

2022/23 CCL Premier Challenge Cup

i283445314611734148._szw480h1280_.jpg

1st Round

01 Penn & Tylers Green v Spartans Youth
02 Wembley v Rayners Lane
03 Farnham Town v Flackwell Heath
04 Wallingford Town v Holyport
05 Egham Town v Bedfont
06 Brook House v Jersey Bulls
07 Broadfields United v Spelthorne Sports
08 North Greenford United v Spelthorne Sports
09 AFC Croydon Athletic v Windsor
10 Langley v Virginia Water
11 Bagshot v Staines Town
12 Guildford City v Cobham
13 Horley Town v Camberley Town
14 Knaphill v Harefield United
15 Wokingham & Emmbrook v Badshot Lea
16 Eversley & California v Berks County
17 Balham v Colliers Wood United
18 Cove v Molesey
19 AFC Aldermaston v Edgware & Kingsbury
20 Sandhurst Town v Hilltop
21 Frimley Green v Banstead Athletic
22 CB Hounslow United v Abbey Rangers
23 British Airways v Alton
24 Westside v Raynes Park Vale
25 London Lions v Oxhey Jets
26 FC Deportivo Galicia v Ascot United
27 London Samurai v Chalfont St. Peter
28 Reading City v Sheerwater
29 Tadley Calleva v Burnham
30 Redhill v Woodley United
31 Hillingdon Borough BYE
32 Rising Ballers Kensington BYE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1st Round

01 Penn & Tylers Green 0-1 Spartans Youth
02 Wembley 0-1 Rayners Lane
03 Farnham Town 1-2 Flackwell Heath
04 Wallingford Town 0-2 Holyport
05 Egham Town 0-2 Bedfont
06 Brook House v Jersey Bulls (1st Nov)
07 Broadfields United 1-2 Spelthorne Sports 
08 North Greenford United 6-2 Fleet Town
09 AFC Croydon Athletic 3-1 Windsor
10 Langley v Virginia Water (26th Oct)
11 Bagshot W-L Staines Town (Staines Town merged with Staines Lammas)
12 Guildford City 3-0 Cobham 
13 Horley Town 5-2 Camberley Town
14 Knaphill 5-1 Harefield United
15 Wokingham & Emmbrook 0-1 Badshot Lea
16 Eversley & California 0-1 Berks County 
17 Balham 0-2 Colliers Wood United 
18 Cove 1-3 Molesey
19 AFC Aldermaston 1-7 Edgware & Kingsbury 
20 Sandhurst Town 2-1 Hilltop
21 Frimley Green 3-1 Banstead Athletic
22 CB Hounslow United 1-4 Abbey Rangers
23 British Airways 1-1 Alton (0-3 pens)
24 Westside 1-4 Raynes Park Vale
25 London Lions 3-1 Oxhey Jets 
26 FC Deportivo Galicia v Ascot United (11th Oct)
27 London Samurai 1-4 Chalfont St. Peter
28 Reading City 3-1 Sheerwater
29 Tadley Calleva 3-1 Burnham
30 Redhill 1-1 Woodley United (4-3 pens)
31 Hillingdon Borough BYE
32 Rising Ballers Kensington BYE

2nd round draw on 3rd October

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...