Jump to content
Fans Focus - Non League football clubs
Sign in to follow this  
Chris Clapham

CCL Premier Cup

Recommended Posts

Cherry Red Records Premier Challenge Cup

1st Round 

1 Guildford City v Hanworth Villa (25th Sep)
2 Eversley & California v Balham (24th Sep)
3 Tooting Bec v Bedfont & Feltham (25th Sep)
4 FC Deportivo Galicia v AFC Hayes (12th Nov)
5 Badshot Lea v Redhill (1st Oct)
6 Colliers Wood United v British Airways (25th Sep)
7 Egham Town v Raynes Park Vale (24th Sep)
8 Spelthorne Sports v Chessington & Hook United (24th Sep)
9 Godalming Town v CB Hounslow United (24th Sep)

2nd Round

1 Ash United v Bagshot (24th Sep)
2 Westside v Southall (25th Sep)
3 Guildford City or Hanworth Villa v Jersey Bulls 
4 Abbey Rangers v Egham Town or Raynes Park Vale 
5 Godalming Town or CB Hounslow v Eversley & California or Balham 
6 Camberley Town v Colliers Wood United or British Airways 
7 Tooting Bec or Bedfont & Feltham v Knaphill 
8 Frimley Green v Ascot United (24th Sep)
9 Sutton Common Rovers v Spelthorne Sports or Chessington & Hook United 
10 Sandhurst Town v Cove (24th Sep)
11 Banstead Athletic v FC Deportivo Galicia or AFC Hayes 
12 Molesey v Kensington & Ealing Borough (24th Sep)
13 Cobham v Fleet Spurs (24th Sep)
14 Badshot Lea or Redhill v Dorking Wanderers Reserves 
15 Sheerwater v Epsom & Ewell (24th Sep
16 Farnham Town v Walton & Hersham (24th Sep)

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE

1st Round 

1 Guildford City 2-3 Hanworth Villa 
2 Eversley & California 2-4 Balham 
3 Tooting Bec 2-4 Bedfont & Feltham 
4 FC Deportivo Galicia v AFC Hayes (12th Nov)
5 Badshot Lea v Redhill (1st Oct)
6 Colliers Wood United 4-2 British Airways 
7 Egham Town 0-2 Raynes Park Vale 
8 Spelthorne Sports v Chessington & Hook United (TBC)
9 Godalming Town 0-4 CB Hounslow United 

2nd Round

1 Ash United 2-2 Bagshot (AET - 4-1 pens)
2 Westside 2-1 Southall
3 Hanworth Villa v Jersey Bulls 
4 Abbey Rangers v Raynes Park Vale 
5 CB Hounslow United v Balham 
6 Camberley Town v Colliers Wood United
7 Bedfont & Feltham v Knaphill 
8 Frimley Green 3-7 Ascot United (AET - 3-3 90 mins)
9 Sutton Common Rovers v Spelthorne Sports or Chessington & Hook United 
10 Sandhurst Town 2-1 Cove 
11 Banstead Athletic v FC Deportivo Galicia or AFC Hayes 
12 Molesey 3-1 Kensington & Ealing Borough 
13 Cobham 2-4 Fleet Spurs 
14 Badshot Lea or Redhill v Dorking Wanderers Reserves 
15 Sheerwater 4-2 Epsom & Ewell 
16 Farnham Town 3-0 Walton & Hersham 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1st Round 

1 Guildford City 2-3 Hanworth Villa 
2 Eversley & California 2-4 Balham 
3 Tooting Bec 2-4 Bedfont & Feltham 
4 FC Deportivo Galicia v AFC Hayes (12th Nov)
5 Badshot Lea 3-1 Redhill 
6 Colliers Wood United 4-2 British Airways 
7 Egham Town 0-2 Raynes Park Vale 
8 Spelthorne Sports v Chessington & Hook United (3rd Dec)
9 Godalming Town 0-4 CB Hounslow United 

2nd Round

1 Ash United 2-2 Bagshot (AET - 4-1 pens)
2 Westside 2-1 Southall
3 Hanworth Villa v Jersey Bulls (12th Nov)
4 Abbey Rangers v Raynes Park Vale (19th Nov)
5 CB Hounslow United v Balham (12th Nov)
6 Camberley Town v Colliers Wood United (12th Nov)
7 Bedfont & Feltham v Knaphill (12th Nov)
8 Frimley Green 3-7 Ascot United (AET - 3-3 90 mins)
9 Sutton Common Rovers v Spelthorne Sports or Chessington & Hook United 
10 Sandhurst Town 2-1 Cove 
11 Banstead Athletic v FC Deportivo Galicia or AFC Hayes 
12 Molesey 3-1 Kensington & Ealing Borough 
13 Cobham 2-4 Fleet Spurs 
14 Badshot Lea v Dorking Wanderers Reserves (TBC)
15 Sheerwater 4-2 Epsom & Ewell 
16 Farnham Town 3-0 Walton & Hersham 

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE 13th November 2019 - 10 teams through to Round 3 so far

1st Round 

1 Guildford City 2-3 Hanworth Villa 
2 Eversley & California 2-4 Balham 
3 Tooting Bec 2-4 Bedfont & Feltham 
4 FC Deportivo Galicia 2-9 AFC Hayes 
5 Badshot Lea 3-1 Redhill 
6 Colliers Wood United 4-2 British Airways 
7 Egham Town 0-2 Raynes Park Vale 
8 Spelthorne Sports v Chessington & Hook United (3rd Dec)
9 Godalming Town 0-4 CB Hounslow United 

2nd Round

1 Ash United 2-2 Bagshot (AET - 4-1 pens)
2 Westside 2-1 Southall
3 Hanworth Villa 2-3 Jersey Bulls
4 Abbey Rangers v Raynes Park Vale (19th Nov)
5 CB Hounslow United v Balham (TBC)
6 Camberley Town v Colliers Wood United (TBC)

7 Bedfont & Feltham 1-5 Knaphill
8 Frimley Green 3-7 Ascot United (AET - 3-3 90 mins)
9 Sutton Common Rovers v Spelthorne Sports or Chessington & Hook United 
10 Sandhurst Town 2-1 Cove 
11 Banstead Athletic v AFC Hayes (TBC)
12 Molesey 3-1 Kensington & Ealing Borough 
13 Cobham 2-4 Fleet Spurs 
14 Badshot Lea v Dorking Wanderers Reserves (10th Dec)
15 Sheerwater 4-2 Epsom & Ewell 
16 Farnham Town 3-0 Walton & Hersham 

Edited by Chris Clapham

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE

1st Round 

1 Guildford City 2-3 Hanworth Villa 
2 Eversley & California 2-4 Balham 
3 Tooting Bec 2-4 Bedfont & Feltham 
4 FC Deportivo Galicia 2-9 AFC Hayes 
5 Badshot Lea 3-1 Redhill 
6 Colliers Wood United 4-2 British Airways 
7 Egham Town 0-2 Raynes Park Vale 
8 Spelthorne Sports v Chessington & Hook United (3rd Dec)
9 Godalming Town 0-4 CB Hounslow United 

2nd Round

1 Ash United 2-2 Bagshot (AET - 4-1 pens)
2 Westside 2-1 Southall
3 Hanworth Villa 2-3 Jersey Bulls
4 Abbey Rangers 1-0 Raynes Park Vale
5 CB Hounslow United v Balham (10th Dec)
6 Camberley Town v Colliers Wood United (10th Dec)
7 Bedfont & Feltham 1-5 Knaphill
8 Frimley Green 3-7 Ascot United (AET - 3-3 90 mins)
9 Sutton Common Rovers v Spelthorne Sports or Chessington & Hook United 
10 Sandhurst Town 2-1 Cove 
11 Banstead Athletic v AFC Hayes (10th Dec)
12 Molesey 3-1 Kensington & Ealing Borough 
13 Cobham 2-4 Fleet Spurs 
14 Badshot Lea v Dorking Wanderers Reserves (3rd Dec)
15 Sheerwater 4-2 Epsom & Ewell 
16 Farnham Town 3-0 Walton & Hersham 

3rd Round

Sandhurst Town v Badshot Lea or Dorking Wanderers Reserves
Banstead Athletic or AFC Hayes v Sheerwater
Camberley Town or Colliers Wood United v Farnham Town
Jersey Bulls v Fleet Spurs
Abbey Rangers v Knaphill
CB Hounslow United or Balham v Ascot United
Molesey v Sutton Common Rovers, Spelthorne Sports or Chessington & Hook United
Ash United v Westside

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...