Jump to content
Welcome to the new software - Please read! Read more... ×
Fans Focus - Non League football clubs
Sign in to follow this  
Karen Browne

FA Vase 2018/19

Recommended Posts

THE BUILDABASE FA VASE

First Round Qualifying Saturday 1 September

AFC Hayes v Wembley

Ampthill Town v Edgware Town

Baldock Town v Long Melford

British Airways v Harefield United

Broadfields United v Daventry Town

Cricklewood Wanderers v Risborough Rangers

Enfield Borough v Halstead Town

FC Deportivo Galicia v London Tigers

Hanworth Villa v Bedford

Langford v Tower Hamlets

Leverstock Green v Unite MK FC

London Colney v Cockfosters

Rushden & Higham United v Winslow United

Stotfold v Wadham Lodge

Whitton United v Hatfield Town

Wormley Rovers v Biggleswade United

 

Second Round Qualifying Saturday 15 September

Amersham Town v Hanworth Villa or Bedford

Arlesey Town v Irchester United

Baldock Town or Long Melford v Stanway Rovers or White Ensign

Barkingside v Wodson Park

Bedfont & Feltham v Rushden & Higham United or Winslow United

Brackley Town Saints v Crawley Green

Brimsdown v Bicester Town or AFC Spelthorne Sports Club

British Airways or Harefield United v Oxhey Jets

Broadfields United or Daventry Town v Ampthill Town or Edgware Town

Milton United or Clanfield 85 v Buckingham Athletic

Burton Park Wanderers v FC Deportivo Galicia or London Tigers

Codicote v Holland or Cornard United

Colney Heath v Langford or Tower Hamlets

Cricklewood Wanderers or Risborough Rangers v North Greenford United

Enfield Borough or Halstead Town v Sporting Bengal United

Hadley v Enfield 1893

Haverhill Borough v Whitton United or Hatfield Town

Leverstock Green or Unite MK FC v Raunds Town or Cranfield United

London Colney or Cockfosters v FC Broxbourne Borough

London Lions v Wormley Rovers or Biggleswade United

Potton United v Rothwell Corinthians or CB Hounslow United

Rayners Lane v Thrapston Town

Southall or Reading City v AFC Hayes or Wembley

Stotfold or Wadham Lodge v West Essex

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

THE BUILDABASE FA VASE Second Round Qualifying

Saturday 15 September

Amersham Town v Hanworth Villa

Arlesey Town v Irchester United

Barkingside v Wodson Park

Bedfont & Feltham v Winslow United

Brackley Town Saints v Crawley Green

Brimsdown v Bicester Town

Clanfield 85 v Buckingham Athletic

Codicote v Holland

Colney Heath v Langford

Cricklewood Wanderers v North Greenford United

Hadley v Enfield 1893

Harefield United v Oxhey Jets

Leverstock Green v Raunds Town

London Colney v FC Broxbourne Borough

London Lions v Biggleswade United

Potton United v CB Hounslow United

Rayners Lane v Thrapston Town

Southall v Wembley

Stotfold v West Essex

 

Sunday 16 September

Baldock Town v Stanway Rovers

Broadfields United v Edgware Town

Enfield Borough v Sporting Bengal United

Edited by Karen Browne

Share this post


Link to post
Share on other sites

THE BUILDABASE FA VASE First Round Proper

Saturday 13 October

Baldock Town v Brimsdown

Biggleswade United v Holbeach United

Broadfields United v Banstead Athletic (Fri or Sun)

Buckingham Athletic v FC Clacton

Codicote v Wantage Town

Colney Heath v Histon

Enfield Borough v Kirkley & Pakefield

Harefield United v Woodbridge Town

Leverstock Green v Sawbridgeworth Town

London Colney v Wellingborough Town

May & Baker Eastbrook Community v North Greenford United

Rayners Lane v Abbey Rangers

Stowmarket Town v Harpenden Town

Takeley v Wodson Park

Thame Rangers v Crawley Green

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×