Jump to content

Adverts are hidden for all 'Gold Members' - sign up for just £10 a year by clicking here | Advertise here for just 25p per 1,000 impressions - click here
Welcome to Fans Focus. You are currently viewing as a guest. Please login or register to post.    

Sign in icon Sign In Register Register Help Help Login with Facebook Login with Twitter

League section covering 2,000+ clubs - check out your division and club page click here!

Recent Topics

Recent Status Updates
(Update your status via the dropdown
to the right of your name (top left))

View All Updates

Upcoming Calendar Events

There are no forthcoming calendar events

Today's Birthdays ( 22-July 18 )

  • Photo
    Hookey

    Age: 59

  • Photo
    Nelson (Daggers)

    Age: 46

  • Photo
    weymouthpaul

    Age: 42

  • Photo
    BobMcNobby

    Age: 52

  • Photo
    fleetjon

    Age: 35

  • Photo
    Between the Sticks

    Age: 30

  • Photo
    YHWhitby

    Age: 25


Photo

Pre-Season Friendlies 2018

- - - - -

  • Please log in to reply
regular view basic view
3 replies to this topic

#1
online Karen Browne

Karen Browne
  • National Squad - 1st XI
  • rank
    Online
  • Posts: 7,376
  • Joined: 9 Jun 2011
  • Location: Pocklington, York
  • Supports: Welwyn Garden City
  • Foes: Hatfield Town
  • Fav. Player(s): Terry Hayes, Vic St Ange, Mick Fredericks
  • Twitter

Pre-season friendlies involving teams of Clubs who will participate in the Spartan South Midlands Football League, Premier Division, Division 1 and Division 2 for season 2018/19.

 

Please list your confirmed friendlies.

 

Please note that when Peter has added your games the original post will be deleted in order to keep this thread to a minimum


Edited by Karen Browne, 16 May 2018 - 04:28 PM.


#2
online Winslow Boy

Winslow Boy
  • National Squad - 2nd XI
    Online
  • Posts: 3,871
  • Joined: 24 Mar 2011
  • Location: Liverpool
  • Supports: Winslow
  • Foes: Everyone else
  • Fav. Player(s): Stephen George Bull, Roberto Baggio, Paolo Maldini, JJ Okocha,
Saw this. Thought it was pretty funny

https://www.football...impression=true

#3
offline Big J R

Big J R
  • Vice-President
  • rank
    Offline
  • Posts: 30,534
  • Joined: 13 Mar 2002
  • Location: Dorking, Surrey - God's Little Acre ?
  • Supports: Chelsea !!
  • Foes: NO-ONE !
  • Fav. Player(s): Any that don't dive and whinge !!
  • Fav. Sport(s): Naked Tiddly-Winks for over 70's.

Saw this. Thought it was pretty funny

https://www.football...impression=true

 

Priceless and so true.



#4
offline petethegreek

petethegreek
  • First XI - Permanent
    Offline
  • Posts: 2,988
  • Joined: 9 Aug 2007
  • Location: London
  • Supports: Omonia Nicosia
  • Foes: APOEL Nicosia
  • Fav. Player(s): Sotiris Kaifas
  • Fav. Sport(s): Football

Pre-season friendlies involving teams of Clubs who will participate in the Spartan South Midlands Football League, Premier Division, Division 1 and Division 2 for season 2018/19 will appear here.

Please note that the information provided should be used as a guild only and those wishing to attend games are advised to check with the Clubs first.

 

Latest updates will appear in blue.

 

Results will appear in bold red.

 

 

 

Saturday 30 June 2018

5-3 Wembley vs Bedfont & Feltham 

 

 

 

Monday 2 July 2018

0-3 New Bradwell St Peter vs Brackley Saints 

 

 

 

Wednesday 4 July 2018

0-3 Hadley vs Redbridge 

 

 

 

Friday 6 July 2018

2-2 Bedford vs Stotfold 

 

 

 

Saturday 7 July 2018

0-5 Berkhamsted Raiders vs Lea Sports 

0-7 Bovingdon vs Hemel Hempstead Town 

0-3 Brimsdown vs FC Romania 

0-1 Bushey Sports vs Edgware Town 

Clean Slate vs Kings Arms (Downs Barn Veterans Pitch)

0-2 FC Broxbourne Borough vs Wodson Park

0-2 Harefield United vs Hanwell Town 

1-2 Huntingdon Town vs Biggleswade 

0-4 London Colney vs Biggleswade Town 

1-1 London Lions vs Colney Heath 

3-2 London Tigers vs Hillingdon Borough

2-1 ON Chenecks vs Potton United 

1-2 Sandridge Rovers vs Harpenden Town 

 

 

 

Monday 9 July 2018

2-3 British Airways vs Rayners Lane 

 

 

 

Tuesday 10 July 2018

2-2 Aston Clinton vs Holmer Green

1-3 Biggleswade United vs Brighton & Hove Albion (U18) 

1-3 Bovingdon vs Aylesbury United 

1-5 Cinnor vs Risborough Rangers

0-0 Codicote vs Colney Heath 

0-1 Dunstable Town vs Arlesey Town 

3-0 Hadley vs St. Margeretsbury 

3-5 Haringey Borough (XI) vs Enfield Borough 

0-5 Langford vs Hoddesdon Town 

3-2 Leverstock Green vs AFC Dunstable 

London Colney vs Cheshunt (7:45pm)

2-2 North Greenford United vs Harefield United 

2-4 New Bradwell St Peter vs Leighton Town 

 

 

 

Wednesday 11 July 2018

Clean Slate vs Willen (Downs Barn Veterans Pitch)

 

 

 

Thursday 12 July 2018

0-2 Amersham Town vs Chesham United 

2-0 Baldock Town vs Letchworh Garden City Eagles

6-3 Biggleswade United (U23) vs Unite MK 

3-3 Codicote vs Sandridge Rovers 

9-1 Hendon vs Edgware Town 

2-4 London Colney vs St Albans City 

 

 

 

Friday 13 July 2018

0-1 Hadley vs Potters Bar Town 

 

 

Saturday 14 July 2018

3-1 Amersham Town vs Rayners Lane 

0-0 Aston Clinton vs AFC Dunstable (U-21)

5-1 Aylesbury vs Arlesey Town 

1-2 Berkhamsted Raiders vs Tring Athletic (Reserves) 

0-3 Biggleswade United vs MK Dons (U18) 

0-0 Brimsdown vs Barkingside 

3-4 Buckingham Town vs Old Bradwell United

3-1 Bushey Sports Club vs Oxhey Jets

0-2 Chipperfield Corinthians vs Colney Heath 

Clean Slate vs Raunds Town (Downs Barn Veterans Pitch)

0-3 Cogenhoe United vs Biggleswade 

4-3 Dunstable Town vs Crawley Green 

1-2 Edgware Town vs Harefield United 

0-6 Harold Hill vs Wodson Park 

6-1 Hertford Town vs Cockfosters

Hillingdon Borough vs North Greenford United

1-3 Langford vs Barton Rovers (3:00pm)

4-0 Leverstock Green vs Ampthill Town 

0-4 Mursley United vs Buckingham Athletic 

0-4 Potton United vs Biggleswade Town 

2-3 Roade vs Unite MK 

0-5 Staines Lammas vs Risborough Rangers

0-3 Stotfold vs Hitchin Town 

4-1 Totternhoe vs Wootton Blue Cross

3-4 Tring Corinthians vs Pitstone & Ivinghoe

0-3 Wembley vs Enfield Town 

 

 

 

Tuesday 17 July 2018

0-1 Arlesey Town vs Barton Rovers (John Milton Plate)

1-1 Burnham vs Harefield United

0-1 Codicote vs Harpenden Town 

5-3 Crawley Green vs Welwyn Garden City

1-1 Dunstable Town vs Enfield Borough 

1-2 Harpole vs Buckingham Athletic 

0-0 Leighton Town vs Aylesbury United 

2-2 London Colney vs Hendon

London Tigers vs Harrow Borough (7:00pm, Spikes Bridge Park, Southall)

2-1 Leverstock Green vs Aylesbury FC 

Mursley United vs Ampthill Town (7:00pm)

2-3 New Bradwell St Peter vs Wootton Blue Cross 

1-0 Old Bradwell United vs Risborough Rangers

1-2 Pitstone & Ivinghoe vs Winslow United

1-2 Potton United vs Peterborough Sports 

1-4 Shefford Town vs Baldock Town

Standon & Puckeridge vs Wodson Park

2-2 Totternhoe vs Langford 

Welwyn Garden City vs Crawley Green (7:45pm)

 

 

 

Wednesday 18 July 2018

2-2 Bovingdon vs Rayners Lane

Clean Slate vs Christians in Sport (Downs Barn Veterans Pitch)

1-3 Edgware Town vs Potters Bar Town 

2-2 Hadley vs FC Romania 

1-3 Raunds Town vs Biggleswade 

0-2 Sarratt vs Tring Athletic 

6-1 Unite MK vs Bletchley Park 

 

 

 

Thursday 19 July 2018

2-0 Cogenhoe United vs Biggleswade United  

1-2 Old Bradwell United vs Buckingham Athletic (Development)

1-2 Stotfold vs Ampthill Town 

 

 

 

Friday 20 July 2018

3-4 Brimsdown vs Kelvedon Hatch 

1-1 Wantage vs Winslow United

 

 

 

Saturday 21 July 2018

Amersham Town vs Bovingdon (3:00pm)

0-4 Arlesey Town vs Hitchin Town 

0-3 Bedford vs Biggleswade United 

5-4 Berkhamsted Raiders vs Belstone

0-7 Buckingham Town vs Newport Pagnell Town 

2-2 Bush Hill Rangers vs Hatfield Town

CB Hounslow vs Broadfields United

Clean Slate vs St Neots Town (Reserves) (2:00pm) (Downs Barn Veterans Pitch)

6-1 Cogenhoe United vs Buckingham Athletic 

2-1 Colney Heath vs Wodson Park 

2-2 Crawley Green vs Barton Rovers 

1-2 Edgware Town vs Chalfont St Peter 

1-4 Harefield United vs Dunstable Town

4-0 Holmer Green vs Oxhey Jets

1-2 Kempston Rovers vs Biggleswade 

2-0 Langford vs Wootton Blue Cross 

1-2 Leighton Town vs Luton Town (Beds Premier Cup)

3-2 Letchworth Garden City Eagles vs New Bradwell St Peter

0-1 London Lions vs Hadley

London Tigers vs Rayners Lane (3:00pm)

3-1 Mursley United vs Great Lingford

3-0 North Greenford United vs Pitshanger 

3-1 Potton United vs Royston Town (XI)

0-2 Risborough Rangers vs Thame United

0-0 Sawbridgeworth Town vs Cockfosters 

Shefford Town & Campton vs Biggleswade

3-1 Totternhoe vs AFC Oakley (M&DH) 

2-2 Tring Athletic vs Aylesbury United 

2-4 Tring Athletic (Reserves) vs Old Bradwell United 

7-2 Unite MK vs Moulton 

2-3 Wingate & Finchley vs Enfield Borough

 

 

 

Monday 23 July 2018

Edgware Town vs Hanwell Town (7:45pm)

 

 

 

Tuesday 24 July 2018

Aylesbury vs Tring Athletic (7:30pm)

Biggleswade vs Northwood (7:45pm)

Biggleswade United vs Luton Town (U18) (7:45pm)
Brimsdown vs Woodford Town (7:45pm, Mabley Green, E9 5HW)

Buckingham Athletic vs Kempston Rovers (7:45pm)

Chipperfield Corinthians vs Harpenden Town (7:00pm)

Cockfosters vs Southall (7:45pm)

Colney Heath vs Hertford Town (7:45pm)

Crawley Green vs Crawley Green (Reserves) (7:45pm, neutral venue)

Eynesbury Rovers vs Potton United (7:45pm)

Harefield United vs Sandridge Rovers (7:00pm, Brunel University)

Leighton Town vs Berkhamsted (7:45pm)

New Bradwell St Peter vs Ampthill Town (7:00pm)

Risborough Rangers vs Leverstock Green (7:30pm)

Sawbridgeworth Town vs Wodson Park (7:45pm)

Shefford Town Campton vs Langford (7:30pm)

Stotfold vs Biggleswade Town

Sun Postal vs Amersham Town

Totternhoe vs Ampthill Town (7:30pm)

Welwyn Garden City vs North Greenford United (7:45pm) (Herts Charity Shield)

Winslow United vs Old Bradwell United 

 

 

 

Wednesday 25 July 2018

Bush Hill Rangers vs Hatfield Town

Hendon (U23) vs Enfield Borough (7:45pm)
Hadley vs New Salamis (7:30pm, 3G Barnet Lane, EN5 2DN)

Potton United vs Peterborough United

 

 

 

Thursday 26 July 2018

Arlesey Town vs Boreham Wood (XI) (7:45pm)

Larkspur vs Rayners Lane

Mursley United vs Hanslope (7:00pm)

Old Bradwell United vs Wootton Blue Cross

St Neots Town (Reserves) vs Pitstone & Ivinghoe (7:45pm)

Unite MK vs Long Crendon (7:00pm)

 

 

 

Friday 27 July 2018

Potton United vs Gamlingay (7:45pm) (Steve Loney Memorial)

Winslow United vs Brackley Town Saints (7:30pm)

 

 

 

Saturday 28 July 2018

Amersham Town vs Penn & Tylers Green (3:00pm)

Bedford vs Biggleswade (3:00pm)

Biggleswade United vs Billeriay Town (3:00pm)

Bovingdon vs Berkhamsted (3:00pm)

Brimsdown vs Southend Manor (2:00pm, Mabley Green, E9 5HW)

Buckingham Athletic vs Northampton Sileby Rangers (3:00pm)

Burnham vs Enfield Borough (3:00pm)

Clean Slate vs Buckingham Athletic (Development) (3:00pm, Downs Barn Veterans Pitch)

Cockfosters vs Northwood (3:00pm)

Codicote vs Arlesey Town (11:00am, Kimpton FC) 

Cranfield United vs Totternhoe (3:00pm)

Crawley Green vs Langford (3:00pm)

Edgware Town vs Egham Town (2:00pm)

FC Broxbourne Borough vs St Margaretsbury (2:00pm, Goffs School)

Flitwick Town vs New Bradwell St Peter (3:00pm)

Grendon Rangers vs Newport Pagnell Town (Reserve) (3:00pm)

Hadley vs Hoddesdon Town (12:00pm, 3G Barnet Lane, EN5 2DN)

Harefield United vs Belstone (3:00pm)

Hitchin Town vs Baldock Town (3:00pm)

Leighton Town vs Kempston Rovers (3:00pm)

Leverstock Green vs Broadfields United (3:00pm)

London Colney vs Staines Town (3:00pm)

North Greenford United vs St. Panteleimon

Roade vs Mursley United (3:00pm)

Risborough Rangers vs Holmer Green

Tring Athletic vs AFC Dunstable (2:00pm)

Sarratt vs Chipperfield Corinthians (3:00pm)

Stotfold vs ON Chenecks (3:00pm)

Unite MK vs AFC Oakley M&DH (3:00pm)

Wodson Park vs Stansted (3:00pm)

 

 

 

Tuesday 31 July 2018

Arlesey Town vs Biggleswade Town (7:45pm)

St Neots Town (Reserves) vs Bedford (7:45pm)

Brimsdown vs Bush Hill Rangers (7:45pm, Mabley Green, E9 5HW)

Buckingham Athletic vs Pottersbury (7:00pm)

Cockfosters vs FC Broxbourne Borough

Edgware Town vs Broadfields United (7:30pm)

Eynesbury Rovers (Reserves) vs Biggleswade (7:45pm)

Harpenden Town vs Hadley (7:45pm) (Herts Charity Shield)

Langford vs Eynesbury Rovers (7:45pm)

Old Bradwell United vs Shefford

Oxhey Jets vs Colney Heath (7:30pm) (Herts Charity Shield)

Tring Athletic vs Hatfield Town (7:45pm) (Herts Charity Shield)

 

 

 

Wednesday 1 August 2018

Unite MK vs Newport Pagnell Town (Reserves) (7:30pm)

Oxhey Jets vs Totternhoe (7:45pm)

 

 

 

Thursday 2 August 2018

Old Bradwell United vs Crawley Green (Reserves)

 

 

 

Tuesday 7 August 2018

Bush Hill Rangers vs Wodson Park

Harrow Borough vs Edgware Town

Old Bradwell United vs Newport Pagnell Town (Reserves) (7:30pm)

Wingate & Finchley vs Enfield Borough (7:45pm)

 

 

 

Wednesday 8 August 2018

Old Bradwell United vs Hanslope






4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

View New Posts

List of all CLUBS on Fans Focus